1. Jak działa depilacja laserowa?
Depilacja laserowa polega na usuwaniu niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki światła lasera, która wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami.
2. Czy depilacja laserowa jest bolesna?
Nasz laser wykorzystuje kriogen (zamrażające powietrze) do chłodzenia skóry za każdym razem, gdy laser pracuje. Ta wyjątkowa metoda chłodzenia pozwala na wykorzystanie wysokiej energii laserowej bez ryzyka uszkodzenia skóry. Pacjenci porównują uczucie towarzyszące zabiegowi do delikatnego uderzania gumki recepturki o skórę. Jeśli uczucie jest intensywniejsze można nałożyć lokalnie krem znieczulający. Przed zastosowaniem anestetyku, sugerujemy nałożenie niewielkiej ilości kremu na skórę w celach testowych oraz konsultacji z klientem czy kiedykolwiek występowała reakcja alergiczna.
3. Jak długo trwa zabieg?
W zależności od obszaru zabieg trwa przeciętnie od 5 do 60 minut.
4. Kto wykonuje zabieg depilacji laserowej?
Zabieg wykonywany jest pod nadzorem pracownika medycznego lub wykwalifikowanego kosmetologa/kosmetyczki.
5. Ile potrzeba zabiegów do całkowitej depilacji?
Zależy to od obszaru zabiegowego, płci, wieku oraz indywidualnej gospodarki hormonalnej.
Badania wykazują, że redukcja 80% włosów jest możliwa już po 4-6 zabiegach. Odstęp czasowy pomiędzy kolejnymi sesjami powinien wynosić 6 – 8 tygodni.
6. Czy włosy odrosną?
U większości klientów włosy po kilku sesjach nie odrastają w ogóle.
Są jednak wyjątki – u klientów z zaburzoną gospodarką hormonalną wymagane jest czasem powtórzenie zabiegów.
7. Jakie są zalety depilacji brazylijskiej?
Coraz więcej kobiet prosi o depilację brazylijską. Niektóre kobiety po prostu chcą zmniejszyć objętość włosów łonowych, a inne cieszyć się całkowitym ich pozbawieniem.
Laserowa depilacja brazylijska jest też o wiele mniej bolesna niż brazylijskie woskowanie. Za pomocą urządzenia możliwa jest całkowita depilacja brazylijska.
8. Jak klient powinien się przygotować do zabiegu depilacji laserowej?
Klient powinien ogolić lub użyć kremu do depilacji na obszarze poddanym zabiegowi na 2/3 dni przed zabiegiem lub przynajmniej przyciąć włosy w dzień zabiegu. Sprawi to, że zabieg będzie mniej bolesny oraz skuteczniejszy. Na 2 tygodnie przed zabiegiem, pacjent nie powinien się opalać na słońcu, w solarium lub używać samoopalacza.
9. Czego powinien przestrzegać pacjent po zabiegu?
Pacjent powinien unikać wystawienia na światło słoneczne przez 14 dni po zabiegu. Całkowita utrata włosów może zająć 2 tygodnie po ukończonych sesjach, co przyspieszyć można użyciem ręcznika złuszczającego.
10. Dlaczego używa się półprzewodnikowego (diodowego) lasera do depilacji?
Energia, która jest wytwarzana przez laser diodowy, pochłaniana jest przez barwnik włosa, która następnie zmienia się w energię termiczną. Laser o długości fali 808nm głęboko przenika do skóry właściwej, gdzie powoduje miejscowe uszkodzenie materii o ciemniejszej barwie – melaniny w obszarze, który jest odpowiedzialny za wzrost włosa, czyli w mieszku włosowym, nie ogrzewając przy tym reszty skóry.
11. Czy można tą metodą usunąć włosy na jakiekolwiek części ciała?
Tak, ale różne włosy na różnych częściach mają różne zachowania biologiczne, inaczej reagują na laser.
12. Czy depilacja laserowa wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie skóry?
Skóra spełnia wiele funkcji fizjologicznych, takich jak termoregulacja, reakcje na bodźce dotykowe, ochronę organizmu, wchłanianie i wydalanie, itd. Depilacja laserem nie wpływa na żaden z czynników fizjologicznych skóry.